Förmedlingslistan gruppterapeuter

Gruppsykoterapeuter kan erbjuda platser i pågående eller nystartade grupper i olika delar av Stockholm och på flera andra orter i landet. Svenska föreningen för gruppsykoterapi och grupputveckling bedriver förmedling till intresserade deltagare i gruppsykoterapi, men föreningen ikläder sig inget ansvar för terapeuternas kompetens, behörighet och kliniska verksamhet. Förmedlarnas kontaktuppgifter och telefontid finner du här nedan. Förmedlarna kan hänvisa till legitimerade gruppsykoterapeuter som anmält intresse för att ta emot gruppterapipatienter samt ge råd och information till den som vill veta mera. Förmedlarna tar även emot frågor via sina mejladresser, för den som hellre vill kommunicera via mejl. Välkommen att höra av Dig till föreningens förmedlare eller ringa direkt till någon av nedanstående terapeuter

Förmedlare:

Bengt Lauthers 070-7893095 Telefontid  måndagar 08.00-10.00
bengt.lauters@turbinen20.se
 
Anna Bång, 070-580 1794
anna.m.bang@comhem.se
 

Leg. psykoterapeuter som man kan kontakta direkt:

Artin Kronkvist, Kirsten Östervång 95 247 32 Södra Sandby kirstenartinkronkvist@gmail.com  070- 25 10 639
 
 
Benér, Paul Södra Förstadsgatan 13 211 45 Malmö, paul@bener.se  040-974710, 070-969 8111

 
 
Bång, Anna Norrbackagatan 8 , 4 tr 11341 Stockholm anna.m.bang@comhem.se http://www.annamb.se 070- 580 17 94

 

Carabeidis, Babis
Mottagning: Institutet för psykoterapi, S:t Göransgatan 63 112 38 Stockholm Mail: bcarabeidis@gmail.com
Babis Carabeidis Psykoterapi & Konsultation AB,  org.nr 55 68 54-0016      070- 631 88 14

 

Dybeck, Charlotta Bastugatan 14 B 118 20 Stockholm charlotta@eduvelop.se www.eduvelop.se 070-746 42 63

 

Eklöf, Lotti Klingsbergsgatan 42 B 603 54 Norrköping lotti@kreativitetochhalsa.se www.kreativitetochhalsa.se 0733-301787

 

Endrell, Charlotta Psykologateljén Kungsgatan 29 111 56 STOCKHOLM charlotta.endrell@spray.se www.psykologateljen.se 073-500 81 60

 

Hammarlund, Claes-Otto,  Saltsjöbadens psykoterapimottagning Torggatan 23, 133 21 SALTSJÖBADEN,
claes-otto.hammarlund@confidenta.se     http://www.krisstod.se/       tel 070-5202121

 

Karlsson, Göran Åsögatan 155 11632 Stockholm goran.karlsson1@telia.com www.gorankarlsson.se
070- 5953105
 
 
Trejling, Kim Hagavägen 10 169 69 Solna kim.trejling@telia.com www.liljeholmenspsykoterapigrupp.se 08-650  03 90
 
 
Ann Örhammar Institutet för Psykoterapi S:t Göransgatan 63, 4tr Kungsholmen Stockholm
ann.orhammar@gmail.com www.annorhammar.se 073-685 52 15

Comments are closed.